Sensor láser DAN-30-150: solución industrial de longo alcance
Medición de distancia robusta para automatización (150 m / ±3 mm / -10…+50ºC / 100 Hz)
Fiabilidade e robustez no control de posicionamento
Deseñado para ofrecer resultados consistentes, o DAN-30-150 Mantén unha estabilidade excepcional nos procesos industriais, o que o converte Esencial para a automatización loxística, o control de silos e a monitorización de maquinaria pesada. A súa frecuencia de 100 Hz e a súa alta clasificación de protección IP65 proporcionan a Seguridade técnica necesaria para optimizar calquera cadea de produción.
Vantaxes do sensor DAN-30-150
  • Precisión industrial de ±3 mm en rangos ampliados.
  • Frecuencia de saída de 100 Hz para adquisicións dinámicas.
  • Protección IP65 protección total contra po e salpicaduras de auga.
  • Conectividade completa a través de SSI, RS-422/485 e saída analóxica programable.
Preguntas frecuentes
Propiedades
ESPECIFICACIÓNS TÉCNICAS DE DIMETIX DAN-30-150
Modelo / ReferenciaDAN-30-150 (500634)
Precisión típica 2σ (1σ)±3 (±1,5) mm
Repetibilidade típica 2σ (1σ)±0,7 (±0,35) mm
Gama (Superficies Naturais)0,05 … ~100 m
Rango (lámina reflectante)~40 … 150 m
Velocidade máxima de medición.100 Hz
Láser (Clase 2)Vermello, visible, < 1 mW
Tamaño do punto (a 10 m / 50 m / 100 m)7 x 3 mm / 28 x 13 mm / 55 x 30 mm
Temperatura de funcionamento-10 … +50 °C
Grao de protecciónIP65
Interfaces integradasRS-232, RS-422/RS-485, SSI, USB
Saída analóxica (0/4-20 mA)Programable (erro máximo ±0,1%)
Fonte de alimentación12 … 30 V CC (0,15 A a 24 V CC)
Dimensións / Peso140 x 78 x 48 mm / 350 g
sensor-de-distancia-láser-lb502-industrial
Outros produtos
Dimetix_AG-1
I/44Q – Codificador incremental compacto, Ø do eixe 6×10 mm, Corpo: Ø 44×56 mm, Rango de pulsos: 1 a 2.540
CERTIFICACIÓN DE PAR DE APERTURA DO LOGOTIPO
Termopar tipo K | -200…1200 °C | Illamento de 1000 Vrms | Mostraxe CAN de 50 Hz | IP20/IP66
Logotipo Schreiber Messtechnik
LVDT presurizado | Alcance de 20 mm | Inserción M18x1.5 | Resistencia a 315 bares | IP67 | Saída integrada de 4-20 mA/0-10 V